Novietne

 

Zemesgabals atrodās Rīgas vēsturiskā centra teritorijā, Miera ielā 52, kurai raksturīga jūgenstila apbūve, kas savijas ar mazstāvu koka apjomiem renesanses ritmos. Zemesgabalā tiek projektētas divas ēkas, pirmā kas atrodas pret Matīsa ielu un otra, kas sniedzas dziļāk zemesgabalā. Ēkai kas novietota Matīsa ielas perspektīvē, paredz 6 stāvu apjomu, kas ierakstās pilsētvides mērogā, sasaucoties ar blakus esošajiem īres namiem ar 5 un 6 stāvu apbūvi. Ēkai projektēta caurbrauktuve, 4.3m augstumā, lai nodrošinātu LBN 201-15 „Būvju ugunsdrošība” prasības. Caurbrauktuve  kalpo kā vienojošais elements starp ielu un otru ēku zemesgabalā, kā arī veic piekļuves funkciju blakus esošajam zemesgabalam. Ēkas pirmajā stāvā izvietotas 3 iznomājamas platības komercdarbībai. 6. Stāva izvietoti penthouse tipa dzīvokļi, ar terasi un skatu pār ēku jumtiem uz pilsētu. Fasādē dominē pelēks ķieģelis, kas kontrastē ar brūnām šķiedrcementa plāksnēm.

Otra ēka novietota zemesgabala iekšienē, paredzot tai 5 virszemes stāvus. Pirmajos stāvos izvietoti A un A+ tipa dzīvokļi un augšējos stāvos B;  B+ un C tipa dzīvokļi. Būvapjoms projektēts L formas veidā, lai ieņemtu pēc iespējas ergonomiskāku pozīciju zemesgabala frontē un dzīvokļiem nodrošinātu iespējami labākos skatu punktus pilsētas panorāmā un tiktu nodrošinātas insolācijas prasības. Abas ēkas gala fasādes tiek ievirzītas uz iekšu, sākot ar trešo stāvu, iegūstot labāku insolāciju nenoēnojot iekšpagalmā esošo platību.

Abās ēkās, pirmā stāva līmenī projektēts vestibils ar velonovietni, tehnisko un saimniecības telpu.

 

Koncepts

 

Pirmā ēka, kas novietota pret Matīsa ielu uz iedibinātās būvlaides, veido 6 stāvu augstu apjomu ar caurbrauktuvi, kas nodrošina iebrauktuvi teritorijā un piekļūšanu blakus teritorijai. Apjoma daļa, kas ir tālākā no ielas puses, tiek veidota ar pakāpēm, sākot no otrā stāva, veidojot ierāvumus, kas palielinās ar katru stāvu, iegūstot trepjveida profilu, kas nodrošina labākus insolācijas rādītājus.

Otra ēka, kas novietota zemesgabala iekšienē, veidota uz L formas bāzes, zemesgabala konfigurācijas dēļ, un lai iegūtu maksimāli labākos skatus no dzīvokļiem, izpildītu saistošos normatīvus, un nodrošinātu insolācijas prasības. Ēkas abi gali ir veidoti ar ierāvumiem, sākot no trešā stāva, ar katru stāvu ierāvumam kļūstot lielākam. Apbūves noteikumi paredz 4.3 m atkāpi no blakus zemesgabala robežām, nosakot ēkas apjoma gabarītizmērus. Nosacījums uzsākot projektēšanu bija maksimāli izmantot esošo platību, veidot ergonomisku, ērtu un kompaktu plānojumu.

 

Plānojums

 

Paredzēti 5 dažādu tipu dzīvokļi – A; A+;B;B+;C. + versija atšķiras ar papildus platību un ērtībām. Plānojumi veidoti funkcionāli un ergonomiski. Vienistabas dzīvokļi A; A+, ar platību no 25-32m2, ar studio dzīvojamo istabu, kas ar transformējamo sienu atdalīta no guļamistabas, ar iespēju to apvienot vienā telpā, kā arī sanmezglu un integrētiem sienas skapjiem un terasi.

Divistabu dzīvokļi B;B+ ar platību no 45-60m2, ar vienu guļamistabu un studio tipa dzīvojamo istabu, kas savienota ar guļamistabu ar transformējamām durvīm, ar iespēju savienot telpas, kā arī otrs tips, kas paredz divas slēgtas guļamistabas. Uzlabotā versija piedāvā atsevišķu sanmezglu ar ieeju no guļamistabas un atsevišķu drēbju izstabu un terasi.

Trīsistabu dzīvokļi jeb tips C ar platību no 60-75m2 ar trim guļamistabām, studio tipa dzīvojamo istabu, ar diviem sanmezgliem iebūvētiem sienas skapjiem, drēbju istabas, un  terases, ar skatu uz pilsētas panorāmu.

Abās ēkās kopā tiek paredzēts 61 dzīvoklis. 25 A+ tipa dzīvokļi, 23 A tipa dzīvokļil, 6 B tipa dzīvokļi, 4 B+ tipa dzīvokļi un 2 C tipa dzīvokļi.

Daudzstāvu daudzdzīvokļu ēka
Daudzstāvu daudzdzīvokļu ēka

Konkursa priekšlikums Rīga, Matīsa iela 52

press to zoom
Daudzstāvu daudzdzīvokļu ēka
Daudzstāvu daudzdzīvokļu ēka

Konkursa priekšlikums Rīga, Matīsa iela 52

press to zoom
Daudzstāvu daudzdzīvokļu ēka
Daudzstāvu daudzdzīvokļu ēka

Konkursa priekšlikums Rīga, Matīsa iela 52

press to zoom